Înfrângeri pe linie!

0
  • Liga 3

Cele trei echipe argeșene din Liga a III-a au pierdut în weekend meciurile din etapa a doua. În două dintre partide s-au marcat chiar câte 7 goluri, la una dintre ele, toate aparținând adversarilor.
Unirea Bascov a cedat cu 4-3, pe propriul teren, în fața lui CS Dinamo București. Elevii lui Dulcea au condus cu 2-0, la pauză a fost egal 2-2 și au cedat în partea secundă. Golurile partidei au fost marcate de Roberto Hațegan (2), Ștefan Gheoroae (20), Alexandru Dumitrache (82) / Cosmin Ciochină (25 – penalty), Spînu (34), George Apostol (75), Dorobanțu (90). În minuutl 51 gadele au rămas în 10 după eliminarea lui Linte, iar un minut mai târziu portarul lui Dinamo vede și el roșu.
Adi Dulcea a folosit următorul unsprezece: Gheorghe – Gallo, Linte, Guță, Tănase – Dumitrache, Gheoroae, Albulescu – Hațegan, Cotea, Butoiu. În prima etapă, bascovul remizase în deplasare, la Muscelul Câmpulung, 0-0.
Real Bradu a pierdut la un scor categoric, deplasarea de la FCSB II, echipă la care au evoluat și 6 jucători de la prima echipă. Golurile au fost marcate de Ianis Stoica (13, 22, 48), Alexandru Musi (24), Matei Tănase (28), Florin Achim (52), Cătălin Sajin (81). Argeșenii veneau după succesul categoric din prima etapă, 10-0 cu Astra.
În fine, Muscelul Câmpulung a pierdut și ea, 2-0, în deplasare, la Falcăra Moreni. Au marcat Iulian Drăgan (64), Andrei Stelea (77 – autogol).