Înfrângere și victorie pentru Unirea în amicaluri

0

După realuarea antrenamentelor la mijlocul lunii ianuarie, Unirea Bascov a început și seria meciurilor de verificare.
Elevii lui Dulcea au disputat deja 2 partide amicale, una fiind pierdută iar alta câștigată. Ultimul joc de verificare a fost disputat zilele trecute contra echipei Sparta Rm Vâlcea. Meciul a avut loc pe Stadionul Municipal din Râmnicu Vâlcea pe tereul sintetic și s-a terminat 3-1 pentru argeșeni. Golurile Unirii au fost marcate de Bucuroiu, Tudose, Georgescu. Antrenorii Adrian Dulcea si Iulian Tameș au foslosit echipe diferinte în cele două reprize. Astfel, jucând în sistemul 4-3-3 s-a început meciul cu Petrisor – Gallo, Linte, Dumitrache, Puica – Ionescu, Albulescu, Gheoroae – Troana, Iordache, Bucuroiu. Apoi, după pauză au evoluat Grigore (Popa) – Doinea (Butoiu), Terec, Tanase, Dobra (Chivu) – Pia, Mihalcea, Gotea (Chircioaga) – Ionica (Ciurea), Georgescu, Tudose.
În primul meci amical al iernii, alb-albaștrii au jucat la Berceni au FCSB U 19 și au pierdut cu 4-0. Banca tehnică a Unirii a folosit echipe diferite în cele două reprize. În repriza 1au intrat pe teren: Grigore – Doinea, Linte, Tanase, Dobra, Pia, Albulescu, Mihalcea, Ionica, Ciurea, Georgescu pe teren mai intrând Botoiu și Gotea. În repriza 2 au jucat: Petrisor – Gallo, Terec, Dumitrache, Puica, Ionescu, Chircioaga, Gheoroae, Iordache, Troana, Tudose. S.M.