Învinși de campioana

0

FC Argeș și-a complicat și mai mult situația din clasament după ce a pierdut cu 1-3, confruntarea de duminică seară, din deplasare, cu CFR Cluj,  campioana României. Disputa din Gruia a avut două reprize diametral opuse, prima, dominată copios de gazde,  iar cea de-a doua, mai echilibrată.  Piteștenii au avut un început foarte prost de meci,  încasând două goluri în prima jumătate de oră, marcatori Deac(min.2) și Rangelo Janga(min.25). După pauză, alb-violeții au ieșit mai curajos la atac, reuşind să reducă din diferență prin autogolul lui Kollinger(min.61). Scorul final a fost stabilit de Krasniqi, în ultimul minut al partidei. În urma acestui eșec, Argeșul ocupă locul 13, cu 26 de puncte, adunate în 26 de etape, prima poziție care asigură prezența la baraj. M.D.