3 remize consecutive

0

CS Mioveni are în momentul de față 3 remize consecutive. Galben-verzii au terminate gal, acum 3 etape pe propriul teren, 1-1 cu Sepsi Sf Gheorghe, după ce au egalat din penalty în ultimul minut de joc. Apoi, etapa trecută, echipa lui Dică a făcut egala 2-2 în deplasare la Mediaș, cu U Cluj, după ce a condus cu 2-0 în minutul 28. În fine în această etapă Mioveniul a remizat acasă, 0-0 cu Rapid, upă ce oaspeții au ratat un penalty pe final. Forma bună a echipei este evidentă, însă Dică știe că are în următoarele partide de o nou victorie. ”Trebuie să câștigăm din nou pentru că altfel, dacă vom continua așa, o să se uite repede cele 5 etape fără înfrângere cu mine pe bancă!” a declarat antrenorul piteștean.

În 5 etape, puncte ca în primele 21!
După primele 5 etape din 23, CS Mioveni și-a dublat punctajul pe care îl avea după primele 21 de etape din campionat. Astfel, acum, galben-verzii au 18 puncte, după ce la finalul lui 2022 aveau doar 9 puncte. Acesta au fost obținute în urma victoriei de la Sepsi cu 1-0 și a remizelor cu FCSB 1-1, 0-0 la Petrolul, 1-1 cu UTA, 2-2 cu FC U Craiova, 0-0 cu FC Botoșani și 2-2 la FC Argeș. În schimb, de la ve nirea lui Dică, în 2023, Mioveniul a câștigat partidele cu Petroul (1-0), UTA (2-1) și a remizat cu Sepsi (1-1), U Cluj (2-2) și Rapid (0-0). S.M.