18 medalii pentru Total Sport Art!

0

Înot

Clubul sportiv Total Sport Art Pitești a participat și el cu 7 sportivi la Cupa Rotary Contratimp, de la Târgoviște, concurs omologat de Federatia Romana de Natatie.
Rezultatele înotătorilor piteșteni au fost notabile, la finalul clubul Total Sport Art totalizând numai puțin de 18 medalii. Astfel: # Andi Tapirluie a luat locul 1 la 50m fluture, 50m liber, 50m bras, locul 2 la 200m mixt și locul 3 la 200m liber # Lucian Firu a ocupat locul II la 200m spate și locul 3 la 400m liber # Diana Tapirluie a ajuns a doua la 50/100m bras și a treia la 200/400m liber # Keira Aylett a obținut prmul loc la 50m bras, locul doi la 100m bras și locul 3 la 200m mixt # Alessandra Serbanescu a luat locul 1 la 200m fluture și locul 3 la 100m fluture # Vlad Ciobanu s-a clasat pe 1 la 50m liber, și pe 3 la 100m spate.
În urma acestor rezultate de la Total Sport Art Pitești, au luat la Cupa Rotary Contratimp – Targoviste, locul 3 – cea mai buna performanta la juniori Andi Taparluie și la copii 11ani Ciobanu Vlad. S.M.