O repriză bună, dar meci pierdut în Giulești!

0
  • Pentru CS Dacia urmează barajul de menținere

Handbalistele de la CS Dacia Mioveni au disputat sâmbătă ultima etapă din campionatul regulat, argeșencele pierzând în deplasare la fosta campioană, Rapid la 9 goluri diferență.
Prima repriză a fost una echilibrată, însă după pauză, alb-albastrele au cedat total, la fel cum au făcut în multe alte meciuri disputate în actuala ediție de Liga Florilor.
Giuleștencele au condus tot timpul, cu exepția unui singu rmoment în primele 15 minute când scorul a fost 4-3 pentru Dacia.
Prima parte s-a terminat la o diferență de 3 goluri pentru gazde, 16-13, în timp ce în repriza secundă scorula căpătat proporții, ajungându-se la o diferență de 9 goluri, la final, 31-22.
Îngrângerea din Giulești era una scontată pentru echipa din Mioveni care ne pregătește acum de barajul de menținere / promovare în Liga Florilor ce va avea loc în perioada 2-4 iulie chiar la Mioveni.
Alături de Dacia vor lupta pentru cele 2 locuri care asigura prezența în prima ligă la anul, HC Zalău, CSM Deva și Activ Ploiești.

RAPID BUCUREȘTI – DACIA MIOVENI 31-22 (16-13)
Rapid: Kapitanovic, Ciucă, Șandru – Kanor 8, Fernandez 4, Janjusevic 3, Ostase 3, Badea 2, Perianu 2, Lopez 2, Korsos 2, Espinola 2, Grozav 2, Kassoma 1, Hernandez. Antrenor: Kim Rasmussen.
Dacia: Ion – Constantinescu 5, Lazăr 4, Nițu 2, Vizuete 2, Simion 2, Krsnik 2, M. Ilie 2, Beșleagă 1, Cîrjan 1, Nicolae 1, Chiș Ivan, Sărățeanu, Moldovan Popa, Milic. Antrenor: Victorina Bora. S.M.