Pe podium la Turneul Internațional de la București

0

Bucureștiul a găzduit week-end-ul trecut un important turneu internațional de judo, competiție la care au participat 320 de sportivi din șapte țări. Sportivii legitimați la Clubul Sportiv Municipal Pitești au obținut nouă medalii. Astfel, la categoria Under 18 Cadeți, locul 1 a fost obținut de Fabian Iorga, la categoria 81 kg, locul 2 a fost adjudecat de David Ioniță, la categoria 50 kg, iar locul 3 a fost luat de Alexandru Preda, la categoria 60 kg și Daliana Popescu, la categoria 52 kg. De asemenea, la Under 21 – juniori, Darius Georgescu s-a impus la categoria +100 kg, argintul a revenit lui David Mitran, la categoria 90 kg, iar locul 3 a fost obținut de Alexandru Sibișan, la categoria 90 kg, Fabian Iorga, la categoria 81 kg, și Daliana Popescu, la categoria 52 kg. M.D.