Piteșteanul Yanis Pîrvu, gol pentru România U17!

0

Reprezentativa Under 17 a României, pregătită de selecționerul Nicolae Roșca, se află într-un stagiu de pregătie în Cehia, la Teplice.
Tricolorii au disputat marți primul din cele două jocuri amicale în fața selecționatei similare a Cehiei. Piteșteanul Yanis Pîrvu a început partida din postura de rezervă, însă mijlocașul echipei FC Argeș a reușit să iasă în evidență în cele 32 de minute petrecute în teren. România a deschis scorul pe finalul primei reprize prin Kevin Țăran (44), iar apoi și-a dublat avantajul prin reusita lui Yanis Pîrvu (75). Gazdele au întors rezultatul târziu, în finalul meciului, reușind să înscrie în minutele 85, 90+4 și 90+6! Scor final: Cehia U17 – România U17 3-2. Meciul revanșă este programat astăzi, cu începere de la ora 12.00 (ora României).
România U17: 1. Ungureanu – 2. Gașpar, 5. Ioniță, 6. Dumitra, 3. Pădurariu – 4. Laszlo – 7. Popa (21. Crișan, 90+2), 8. Petculescu, 10. Toma-cpt. (18. Burlacu, 66), 11. Stoian (17. Pîrvu, 58) – 9. Țăran (20. Stana, 46)
Rezerve: 12. Maxim – 13. Ilaș, 15. Vitan, 16. Manolache, 19. Doicaru, 22. Munteanu
Selecționer: Nicolae Roșca