Debut cu stângul!

0

Handbalistele de la Dacia Mioveni au debutat miercuri seara cu stângul în noua ediție a Ligii Florilor.
Alb-albastrele au pierdut, 27-33, pe propriul teren, în fața SCM U Craiova, echipă care mai câștigase în această vară alte două amicaluri contra formației argeșene.
Elevele lui Victoria Bora au făcut un meci slab, semn că transferurile făcute în această vară nu au reușit să se integreze, iar jocul echipei nu merge în momentul de față.
La pauză, oltencele au condus cu 17-12.
Oltencele au condus pe tablă din primul până în ultimul minut de joc, doar în prima repriză scorul fiind egal în câteva rânduri: 1-1, 5-5, 7-7, 8-8, după care SCM Craiova s-a desprins. După pauză lucrurile au mers ceva mai bine, dar Dacia nu a reușit să revină la mai puțind e 4 goluri 14-18, 15-19, ba chiar adversarele s-au desprins la un moent dat la 9 goluri, 22-31, 23-32. Dacă prima repriză Craiova a câștigat-o la 5 goluri diferență, 17-12, pe a doua a cștigat-o la doar unul 16-15.
În etapa a doua, din Liga Florilor, CS Dacia jocă sâmbătă la 11:00 la HC Zalău, echipă cu care a mers seonul trecut la barajul de menținere.