Vicecampioni naționali și medalii la ștafete

0

Înot

La Bacău s-a desfășurat zilele trecute Campionatul Național de Poliatlon copii 10-11 ani.
La acest concurs au participat și înotătorii de la CSM Pitești, care sunt pregătiți la club de antrenorii Adriana Drigă, Viorel Ciobanu și Bogdan Chiriac.
Rezultatele obținute de piteșteni au fost foarte bune, sportivii de la CSM urcând de la mai multe ori pe podium. Astfel, Ștafeta 4×50 m liber băieți 11 ani a obținut locul 3, fiind formată din Cosmin Duminică, Ionuț Matei, Andrei Ciobanu, Mathias Mihai.
De asemenea, Ștafeta 4×50 m mixt băieți 10 ani a ocupat locul 2, aându-i în componență pe Madalin Dumitru, Petru Lazaroiu, Kaan Gemil, Patrick Negoescu. Iar Ștafeta 4×50 m liber băieți 10 ani s-a clasat și ea pe poziția a doua a podiumului, fiind formată din Eduard Naicu, Petru Lazaroiu, Kaan Gemil, Patrick Negoescu.
În plus au ieșit Vicecampioni Nationali cu echipa de băieți 10 ani: Eduard Naicu, Petru Lazaroiu, Kaan Gemil, Patrick Negoescu, Madalin Dumitru, Darius Munteanu, Eduard Pan, Yanis Vilcu, Andrei Bratulescu, Sebastian Ilie.