5 victorii, 24 goluri marcate, 5 primite!

0

CS Mioveni a încheiat perioada de pregătire de iarnă, după o serie de 7 meciuri amicale și este pregătită de începerea campionatului.  S. Mihai

Antrenorul Constantin Schumacher a rulat în aceste partide de pregătire 30 de jucători, printre care și mai mulți junori de la Centrul de Copii și Juniori, însă lotul cu care va fi abordată partea a doua a campionatului va fi fi mai subține, unde la 27 de jucători, printre care și 3 portari. În cele 7 amicaluri, galben-verzii au obținut 5 victorii, o remiză și au suferit o înfrângere. Echipa argeșeană a avut și poftă de gol în acest partide, reușind să înscrie de 24 de ori, cu mențiunea că în două partide nu au marcat (0-0 la Metaloglobus și 0-1 cu FC Argeș). Pe lista marcatorilor s-au aflat 11 jucători, din tote compartimentele, semn că echipa găsind drumul spre gol cu jucători din toate compartimentele. Din lista marcatorilor, atacanții și oamenii de ofensivă ai Mioveniului au reușit 17 goluri (Masaro – 3, Stan – 6, Costea -6, Blănaru, Guțea). De partea cealaltă, galben-verzii au primit 5 goluri în 7 partide, semn că lucrurile în apărare mai trebuie puse la punct, după ce în doar două jocuri au păstrat poarta intactă.

Amicalurile disputate:

# CS Mioveni – Flacăra Horezu 7-1 (2-0). Au marcat: Gogor, I. Șerban, Massaro, Stan, Costea (3).

Mioveni: Sima (30 Bădescu) – Gogor, Garutti, Ignat – Trașcu, Toma, Cărăruș, Șerbănică – I. Șerban, Blănaru, Guțea. În a doua repriză au evoluat: Croitoru (60 Bădescu) – Bolohan, Gogor, Simion, A. Șerban – Răuță, Dică – Căprescu, Massaro, Stan – Costea. Tot în repriza secundă au intrat: Dutan, Moșoiu, Popescu, Popa, Văsălie, Staicu.

# Metaloglobus – CS Mioveni 0-0

Mioveni: Sima – Gogor, Garutti, Ignat – Trașcu, Răuță, Cărăruș, Șerbănică – Massaro, Duțan – Stan. În repriza a doua au intrat: Sima (60 Bădescu) – Gogor, Burnea, Ignat – Bolohan, Toma, Văsălie, Alin Șerban – Ionuț Șerban, Guțea – Costea.

# CS Mioveni – AS FC Pucioasa 5-0 (1-0). Au marcat: Costea, Stan (4)

CS Mioveni (repriza 1): Sima – Gogor, Garutti, Burnea (cpt) – Bolohan, Panait, Toma, Alin Șerban – Ionuț Șerban, Duțan – Costea.

CS Mioveni (repriza 2): Croitoru – Gogor, Garutti, Ignat – Trașcu, Cărăruș, Toma, Șerbănică (cpt) – Massaro, Guțea – Stan. Au mai intrat Simion, Dică.

# CS Mioveni – AFC Câmpulung (Liga III) 5-1 (2-1). Au marcat: Costea, Massaro (din 11m), Stan (din 11m), Dică, Alin Șerban.

Mioveni: Croitoru – Garutti, Ignat, Burnea – Trașcu, Toma, Panait, Șerbănică (cpt) – Massaro, Guțea – Costea. Pe parcursul reprizei secunde au mai intrat: Bădescu, Simion, Dică, Duțan, Bolohan, Văsălie, Alin Șerban, Stan, Călin, Oprea.

# CS Mioveni – ACSO Filiași (Liga III) 3-1 (1-0). Au marcat: Garutti, Marco Dică, Mihai Costea.

CS Mioveni (repriza 1): Croitoru – Ignat, Garutti, Burnea (cpt) – Bolohan, Văsălie, Cărăruș, Alin Șerban – Stan, Duțan – Blănaru.

CS Mioveni (repriza 2): Sima – Trașcu, Igant, Garutti, Șerbănică (cpt) – Toma, Panait – Dică, Massaro, Guțea – Costea.

# CS Mioveni FC Argeș 0-1 (0-1)

Mioveni: Croitoru – Trascu, Raphael Garutti, Cristi Ignat, Burnea, Șerbanica (cpt) – Davide Massaro, Cărăruș, Toma, Guțea – Blanaru. Au mai jucat: Bădescu, Gogor, Alin Șerban, Văsălie, Bolohan, Stan, Duțan, Costea, Marco Dică, Panait. Antrenor: Constantin Schumacher

# CS Mioveni – SCM Rm Vâlcea (Liga III) 4-1 (2-1). Au marcat: Blănaru, Șerbănică, Massaro (din 11m), Guțea

CS Mioveni (repriza 1): Croitoru – Ignat, Garutti, Burnea – Trașcu, Cărăruș, Toma, Șerbănică (cpt) – Ionuț Șerban, Stan – Blănaru.

CS Mioveni (repriza 2): Sima – Gogor, Ignat, Burnea, Alin Șerban – Panait, Massaro – Bolohan, Ionuț Șerban, Guțea – Costea. Au mai intrat Văsălie, Marco Dică, Duțan.