7 medalii pentru judoka de la CSM Pitești

0

Week-end-ul trecut au avut loc la Bacău finalele Campionatului Național de Judo Under 14 și Under 16. La cele două competiții, sportivii legitimați la Clubul Sportiv Municipal Pitești au obținut rezultate foarte bune, reușind să își treacă în palmares 7 medalii, dintre care 1 de aur, 4 de argint și 2 de bronz.

La Under 14, Anghelina Yanis a obținut medalia de argint, la categoria 42 kg, iar medaliile de bronz au revenit sportivilor Sophia Gărăgău(ctg.40 kg) și Darius Deaconescu(ctg.42 kg). La Under 16, medalia de aur a fost obținută de Răzvan Gărăgău(ctg. 73 kg), iar argintul a fost adjudecat de sportivii Patricia Staicu(ctg. 52 kg), Patricia Olteanu(ctg. 57 kg) și Maria Ene(ctg. +70 kg).