Argeșul a încheiat sezonul cu o remiză

1

Metaloglobus București și FC Argeș au terminat la egalitate, 1-1, sâmbătă, la Clinceni, în ultima etapă a play-out-ului ligii secunde. Bucureștenii au deschis scorul prin Huiban(53), iar piteștenii au restabilit egalitatea prin Dulcea(63). În prima repriză, gazdele au irosit și o lovitură de pedeapsă, acordată în urma unui fault comis de portarul Micle asupra lui Huiban. Tot Huiban a executat penalty-ul, însă a tras peste poartă. În ultimul sfert de oră, piteștenii au evoluat în inferioritate numerică, fundașul Ionuț Balaur părăsind terenul accidentat, antrenorul Eugen Neagoe efectuând până în acel moment toate schimbările. În urma aceste remize, FC Argeș a terminat play-out-ul pe locul 4, cu 34 de puncte, la egalitate cu Metaloglobus, ocupanta locului 3.