Sezon încheiat cu o remiză

0

Metaloglobus București și FC Argeș au terminat la egalitate, 1-1, sâmbătă, la Clinceni, în ultima etapă a play-out-ului ligii secunde.

După 20 de minute fără mari ocazii de gol, bucureștenii puteau deschide scorul din penalty, însă Huiban a tras peste poartă. Replica piteștenilor a fost dată de Petrișor Petrescu, însă șutul mijlocașului alb-violet a zguduit transversala. La puțin timp după pauză, Huiban a deschis scorul din centrarea lui Issah. Bucuria gazdelor a fost de scurtă durată, Patrick Dulcea reușind egalarea. În ultimul sfert de oră, piteștenii au evoluat în inferioritate numerică, fundașul Ionuț Balaur părăsind terenul accidentat, antrenorul Eugen Neagoe nemaiputând să-l înlocuiască pentru că epuizase toate schimbările. Metaloglobus putea da lovitura pe final prin Honciu, însă șutul acestuia s-a oprit în transversală. În urma aceste remize, FC Argeș a terminat play-out-ul pe locul 4, cu 34 de puncte, la egalitate cu Metaloglobus, ocupanta locului 3.

Liga 2, Play-out Grupa A, Etapa 7

Metaloglobus București – FC Argeș 1-1(0-0)

Au marcat: Huiban(min.53) / Dulcea(min.63)

Metaloglobus: Gavrilaș – Kouadio, Cazan, Caramalău (cpt.), Neacșu(min.46 Honciu), Issah, Cruceru(min.78 Zukanovic), L. Manolache(min.46 Marica), Liș, Zakir, Huiban Rezerve neutilizate: Nedelcovici – Pătrașcu, Milea, Vl. Bogdan Antrenor: Ianis Zicu

FC Argeș: Micle – Orozco, Ciuciulete(min.46 Balaur), Tudose, Borța – Dinoci, Rădescu – Pîrvu(min.46 Rusu – min.72 Angelov), Petrescu(cpt). (min.56 Boboc), Șerban(min.56 Dulcea) – Buhăcianu Rezerve neutilizate: Straton – Stoica, Cotea, Mitoi Antrenor: Eugen Neagoe

Stadion: Clinceni – Arena 1 (Clinceni – Ilfov).

Arbitru: Dragoș Nicolae Lunca (Cluj-Napoca). Arbitri asistenți: Damian Antal (Bacău) și Roberto Ciuraru (Sfântu Gheorghe). Arbitru de rezervă: Dan Hrușcă (Bucureşti).

Observator arbitri: Ion Negoescu (Târgovişte); Delegat joc: Ionuţ Cătălin Cuşcă (Alexandria)