Victorie la scor în cel de-al doilea amical!

0

FC Argeș a făcut instrucție cu LPS HD Clinceni, vineri, la Albota, în cel de-al doilea meci de pregătire din această vară. Alb-violeții s-au impus fără drept de apel, 5-1, golurile piteștenilor fiind reușite de Vlad Morar (‘6), Mitoi (’31), Moldoveanu (’35), Stoica (’58) și Kevin Doukoure (’91), reușita ilfovenilor fiind semnată de Ioniță (’86).

Partida a fost controlată cap-coadă de argeșeni, diferența de valoare și de eșalon fiind evidentă. Antrenorii Nicolae Dică și Adrian Boiangiu au ținut să dea minute tuturor jucătorilor pe care i-au avut la dispoziție, trimițând în teren garnituri diferite în cele două reprize. În afară de cele cinci goluri marcate, Argeșul și-a mai trecut în cont și alte oportunități de a marca prin Mario Mitoi, Vlad Morar, Robert Moldoveanu și Valentin Buhăcianu. Și ilfovenii au avut câteva șanse de a mai reduce din handicap, Gabor lovind transversala de la 30 m, iar Ioniță, scăpat singur cu portarul în două rânduri, nu l-a putut învinge pe Oncescu. Chiar dacă a pierdut la scor, Clinceniul a lăsat o impresie destul de bună pentru o formație care evoluează în Liga 3, câțiva dintre tinerii pe care îi are în componență fiind remarcați pentru prestația lor.

FC Argeș – LPS HD Clinceni 5-1(3-0)

Au marcat: Morar (‘6), Mitoi (’31), Moldoveanu (’35), Stoica (’58), Doukoure (’91) / Ioniță (’86)

FC Argeș, I repriză: Straton – Tofan, Tudose, Orozco, Rădescu – Dinoci, Nortey – Mitoi, Morar(min.32 Dulcea), Pîrvu – Moldoveanu

Rezerve: Oncescu(Silveanu) – Ciuciulete, Ghiocel, Ailenei, Doukoure, M. Dică, Petrescu, Dulcea, Stoica, Dima, Buhăcianu și Oprescu     Antrenor: Nicolae Dică

LPS HD Clinceni, I repriză: Luca – Chiriac, Ustinescu, Bivolaru, Dințică – Marin, Solomon, Iosofache, Mirică – Neculăiță, Gabor

Rezerve: Fadi, Bolohan, Mateescu, Badea, Goicea, Mereanu, Ciobanu, Goicea, Dinu, Nicula, Bechir și Ioniță                                   Antrenor: Adrian Boiangiu