CSM Pitești, pe podium la Cupa României de box feminin

0

Acum câteva zile, Craiova a găzduit Cupa României la box feminin, întrecere la care au participat cele mai bune cluburi din țară.

La competiția din Bănie, sportivele legitimate la Clubul Sportiv Municipal Pitești au obținut rezultate notabile. Astfel, la Tineret, la categoria 70 kg, Andreea Dumitru și Mihaela Stăncilă au obținut medalii de argint.

De asemenea, la cadeți, la categoria 51 kg, Iris Voicu s-a situat pe locul 2, în timp ce la categoria 60 kg, Cristina Pițigoi a obținut medalia de bronz. La senioare, la categoria 81 kg, Georgiana Iorgulescu a urcat pe treapta secundă a podiumului, iar la junioare, la categoria +80 kg, Livia Joița a câștigat medalia de aur. Sportivele de la clubul din Ștrand sunt pregătite de antrenorul Ioniță Mărășescu.