Remiză albă în Ghencea

0

Steaua și FC Argeș au terminat la egalitate, 0-0, marți seară, pe stadionul Ghencea, în ultimul meci al etapei cu numărul 1 din Liga 2. Bucureștenii au fost mai periculoși pe faza ofensivă, trecându-și în cont ocazii importante de gol prin Iglesias, Chipirliu, Matei și Adi Popa, însă de fiecare dată portarul Denis Oncescu a reușit să pareze șuturile acestora. În debutul primei reprize, piteștenilor le-a trecut glonțul pe la ureche, dupa ce Dani Iglesias a tras în bara laterală. În prelungirile partidei, Argeșul putea da lovitura, însă Briceag, singur cu portarul, a tras în Frănculescu. După aspectul jocului, alb-violeții nu meritau mai mult de un punct, portarul Denis Oncescu putând fi considerat cel mai bun jucător al formației pregătite de Nicolae Dică.