Înfrângere cu o contracandidată la promovare

0

FC Argeș a ratat o bună șansă de a se apropia de locurile de play-off, după ce a pierdut la limită, 0-1, confruntarea de sâmbătă, din deplasare, cu Concordia Chiajna, una dintre contracandidatele la promovarea în Liga I. După un început bun al piteștenilor, în care Rădescu și Tofan nu l-au putut învinge pe Oncescu, Chiajna a deschis scorul în minutul 17, la primul corner pe care l-a avut în această partidă. Gabriel Torje a bătut în careu o lovitură de colț, iar Ispas a trimis cu capul în plasă, de lângă Scarlatache. Piteștenii au avut șansa de a restabili egalitatea după pauză, însă bulgarul Angelov, rămas singur cu portarul gazdelor, nu a putut înscrie. În urma acestui eșec, FC Argeș a coborât pe locul 13, cu cele 15 puncte, acumulate în 12 etape, cu patru mai puțin decât CSC Dumbrăvița, ocupanta locului 6, ultimul care asigură prezența în play-off. M.D.