Învinși în ultimul minut!

1

FC Argeș a început cu stângul partea secundă a sezonului. Echipa pregătită de Eugen Neagoe a pierdut, la limită, 1-2, confruntarea de luni, din deplasare, cu FC Csikszereda, din runda cu numărul 16, prima din 2024. Harghitenii au deschis scorul în minutul 18 prin Janos Nagy, însă piteștenii au restabilit egalitatea prin Petrescu(54). Miercurea Ciuc a dat lovitura în minutul 90+5 prin Akos Nistor, fotbalistul gazdelor trimițând în plasă după ce Straton reușise să respingă lovitură de cap a lui Jelena. În urma acestui eșec, Argeșul a rămas pe locul 16, cu 18 puncte, cu 7 mai puțin decât Ceahlăul Piatra Neamț, ocupanta locului 6, ultimul care asigură prezența în play-off.