Piteșteanca Silvia Saraholu a câștigat Cupa Femina

0

Acum câteva zile, la Târgu Jiu, a avut loc Cupa Femina la automobilism, competiție dedicată doamnelor și domnișoarelor . Întrecerea a avut loc pe traseul din parcul Insulița din oraș, iar la start au fost 16 concurente.M.D.

Piteșteanca Silvia Elena Saraholu(Dacia Logan) a fost declarată câștigătoarea la general cu un timp cumulat după cele două manșe de concurs de 1:26.390. Pe poziția secundă a podiumului s-a clasat Mădălina Vasiloiu-Citroen DS3, timpul ei final fiind de 1:29.119. Ultima treaptă a podiumului a fost ocupată de Luana Burlan-VW Golf Plus (1:30.238).

Georgiana Daiana Băloi-Alfa Romeo 147 (1:32.349) s-a impus la clasa F1, ea fiind urmată pe podium de Irina Călugăru-Toyota Yaris (1:43.729) respectiv Andreea Teodora Catană-Dacia Logan (1:58.557).

Mădălina a fost cea mai rapidă la clasa F2. Pe locul 2 a încheiat Andreea Denisa Stănoiu-VW Jetta (1:37.166), iar Daniela Nicoleta Popescu-VW Tiguan (1:40.669) a sosit pe locul 3.

Silvia a obținut victoria și la clasa F3. Rozica Ciufrilă-VW Golf (1:31.617) și Ela Loredana Burlan-Dacia Duster (1:32.215) au completat podiumul categoriei.

Andreea Maria Todea-Audi A3 Cabriolet (1:35.576) a câștigat la clasa F4, podiumul fiind completat de Cristina Ghiță-Mercedes Benz GLE (1:43.582) și de Ana Maria Călugărița-Mercedes Benz C200 (1:44.427).

La F5, victoria i-a revenit Luanei Burlan. Locurile 2 și 3 au fost ocupate de Corina Duinea-Renault Clio (1:32.754) și Ionela Șchiopu-VW Golf (1:34.756).