Nicolae Dică: ”Trebuie concentrare mai mare la finalizare”

0

La finalul amicalului cu FC Muscelul Câmpulung, terminat la egalitate, 1-1, antrenorul Nicolae Dică a tras concluziile care se impun. Tehnicianul echipei FC Argeș s-a declarat în mare parte mulțumit de ce au arătat în teren elevii săi, însă vrea mai multă eficiență pe faza ofensivă.

Dică consideră că Argeșul mai are nevoie de câțiva jucători cu experiență pentru a deveni o echipă puternică: ”Un antrenament bun, un antrenament unde am făcut multe lucruri bune. Am reușit să ne creăm multe ocazii de a marca, însă, din păcate, nu am marcat mai multe goluri din ocaziile pe care le-am avut. Trebuie să ai concentrare mai mare la finalizare. Defensiv am stat bine, nu le-am dat foarte multe ocazii celor de la Câmpulung. Per total, este un antrenament bun. Am rulat aproape toți jucătorii, fără doi copii. Am avut și mulți copii în teren, în aceste două reprize am rulat 9-10 juniori. Am vrut să-i văd, am făcut două reprize echilibrate. Este clar că mai avem nevoie de câțiva jucări cu experiență, lucrăm la acest lucru, împreună cu Dani și cu cei din staff. Vom încerca să mai aducem, nu este ușor să aducem jucători la liga a doua, dar avem încredere că vom putea să-i aducem”.