Andone: ”Nu se pune problema înlocuirii antrenorului!”

0
0

La finalul meciului de acum câteva zile cu FC Argeş, pierdut de FC Voluntari cu 1-2, Ioan Andone, preşedintele ilfovenilor s-a declarat extrem de supărat pe modul în care jucătorii s-au prezentat. Oficialul oaspeţilor a subliniat că nu se pune problema înlocuirii antrenorului după această serie de trei rezultate negative.

Preşedintele Voluntariului le-a transmis şi un mesaj jucătorilor după eşecul de la Piteşti: ”Vorbim de play-off… Am întâlnit echipe care, după părere mea, au şanse mari de play-off, Craiova, CFR. La toate meciurile am avut şanse să luăm puncte, la Craiova am avut penalty… E o lipsă de concentrare, după părerea mea. Am început să facem greşeli individuale. Echipa are o forţă colectivă bună. Mă aşteptam la victorie, avut discuţii cu jucătorii. Sunt nemulţumit de ce am văzut în prima repriză. Foarte nemulţumit. Posesie sterilă, fără ocazii. Repriza a doua a fost altceva. Mihai a văzut ce s-a greşit, schimbările au fost foarte bune. Am creat presiune. Dacă eram mai atenţi, puteam scoate un an egal, nu zic că puteam câştiga. O să avem o discuţie cu ei, cu antrenorii. Sunt cinci înfrângeri în ultimele şase meciuri, ne îngrijorează. Avem o problemă în ultimii 30 de metri. Nu se pune problema înlocuirii lui Mihai Teja, noi îl susţinem. Rezultatele ne nemulţumesc. Nu poţi spune că am avut jocuri dezastru, porţiu de jocuri. Nu se gândeşte nimeni că trebuie să plece Teja. Noi îi dăm încredere, mai bine pleacă dintre jucători şi rămâne Teja. El îşi face treaba, dar chestiile de concentrare…”, a spus Ioan Andone, la Telekom Sport. M.D.