Înfrângere cu scandal!

0
0

FC Argeș a pierdut cu 0-1, confruntarea de vineri seară, de la Pitești, cu Dinamo și rămâne pe locul 15 al Ligii I, cu cele 9 puncte, câștigate în cele 12 etape. Diferența a fost făcută în minutul 8 de spaniolul Camara care l-a învins pe tânărul George Micle cu un șut de la jumătatea terenului.  În minutele de prelungire ale partidei, piteștenii au cerut o lovitură de la 11 m după ce Ricardo Grigore l-a faultat în careu pe Drăghici, însă centralul Marian Barbu nu a acordat nimic, spre stupefacția oficialilor alb-violeti care au protestat vehement la decizia cavalerului fișierului. Pentru aceste proteste vehemente, antrenorul piteștenilor, Augustin Eduard a fost eliminat.  Reluările tv au arătat că la acea fază centralul trebuia să dicteze penalty pentru FC Argeș și cartonaș roșu pentru fundașul dinamovist. Pentru această greșeală care a influențat decisiv rezultatul final al partidei, cavalerul fișierului a fost pus la zid și de fostul mare arbitru Ion Crăciunescu care a precizat după meci că FC Argeș trebuia să primească lovitură de pedeapsă. M.D.