Remiza cu 4 goluri!

0

Chindia Târgoviște – FC Argeș 2-2(2-1)
Au marcat: Deslandes(min.35 autogol), Dulca(min.40) / Malele(min.34 pen), Grecu(min.72)

FC Argeș a trebuit să se mulțumească doar cu un punct de la Giurgiu, după ce a terminat la egalitate, 2-2, confruntarea de sâmbătă, din deplasare, cu Chindia Târgoviște. Piteștenii au deschis scorul în  minutul 34 dintr-un penalty obținut de Malele și transformat de Șerban, însă s-au văzut conduși la pauză după autogolul lui Deslandes și reușita lui Marco Dulca. Argeșenii au restabilit egalitatea cu 18 minute înainte de finalul timpului regulamentar prin Robert Grecu care a trimis în plasă din interiorul careului. Acest egal nu ajută prea mult echipa din Trivale care încheie turul campionatului pe locul 15, cu 11 puncte, adunate în 15 etape, la egalitate cu Politehnica Iași care va întâlni duminică, în deplasare, pe FC Hermannstadt. M.D.