Victorie clară a Mioveniului în play-off

0
0

CS Mioveni s-a impus clar în aceaastă seară, în deplasare, cu 5-1 la Dunărea Călărași, într-un meci care a contat pentru etapa a 3-a a play-off-ului Ligii a II-a.

Galben-verzii au condus ostilitățile pe toată durata partidei și la pauză au intrat cu un avantaj de 3 goluri, prin reușitele lui Burnea (două) și Rusu. După pauză Blănaru a majorat direfența la 4-0, însă și gazdele au marcat prin Alami. Ultimul gol al partidei  a fost marcat pentru CS Mioveni de Blănaru în minutul 59.

Argeșenii au acumulat 38 de puncte și sunt pe 3 în clasament, la un punct de Rapid care joacă mâine la Timișoara și la 4 de Craiova.