CS Mioveni, învinsă acasă de Chindia

0
0

CS Mioveni a pierdut, aseară, cu 1-0, meciul de pe propriul teren cu Chindia Târgoviște, partida contând pentru etapa a 8-a a Ligii 1.

Unicul gol al partidei a fost marcat de Popadiuc în minutul 6 cu un șut de la 20 m, plasat.

Gazdele au avut și la acest meci probleme cu arbitrajul. Astfel Mioveniului i-a fost anulat eronat, un gol valabil, pe motiv de off-side la Garutti, în prima repriză, în timp ce în partea secundă Buziuc a fost lovit cu cotul în gură, alegându-se cu mult sânge și cu buza spartă, însă centralul nu a dat nici măcar fault, ca să nu mai vorbim de al doilea galben la Dinu.

CS Mioveni rămâne în continuare cu 10 puncte acumulate în 8 partide, iar etapa următoare va evolua în deplasare la Voluntari.