Victorie extrem de importantă!

0
0

FC Argeş s-a apropiat de locurile de play-off după ce s-a impus cu 2-1, în confruntarea de duminică, de pe propriul teren, cu Farul Constanţa. Piteștenii au deschis scorul după 50 de minute prin Arias, iar Viana a dublat avantajul alb-violeților cu 20 de minute înainte de final. Oaspeții au redus din diferență în minutul 80 prin Betancor care a transformat penalty-ul acordat la faultul lui Ișfan. În urma acestui succes, piteștenii au urcat pe locul 8, cu cele 18 puncte, obținute în 12 etape, la egalitate cu Rapid și Faru Constanța, ocupantele locurilor 7 și 6.               M.D. Foto: Look Sport