FC Argeș s-a calificat în semifinalele Cupei României!

0

FC Argeș s-a calificat în semifinalele Cupei României după ce a trecut miercuri seară de Politehnica Timișoara la loviturile de departajare. Piteștenii s-au impus cu 5-4 la penalty-uri, după ce la la finalul celor două reprize suplimentare de prelungire scorul a fost 0-0. Din minutul 90, bănățenii au evoluat în inferioritate numerică după ce Ursu a primit al doilea cartonaș galben pentru un atac cu talpa asupra lui Tofan. La penalty-uri, piteștenii au avut nervii mai tari decât timișorenii. Latovlevici, Arias, Ișfan, Viana și Fatai au marcat cu mult calm de la punctul cu var, în timp ce din tabăra bănățenilor a ratat Pamfile. M.D. Foto: Look Sport