Campioni naționali la Sibiu!

0

Judo

Acum câteva zile, la Sibiu au avut loc finalele Campionatelor Naționale de Judo U-15 și U-13. La aceste două competiții, sportivii legitimați la Clubul Sportiv Municipal Pitești au obținut 13 medalii, dintre care 3 de aur, 3 de argint și 7 de bronz.

Astfel, la Under 15, medalii de aur au obținut Patricia Staicu (cat.48 kg), David Ioniță (cat. 46 kg) și Rareș Neacșu (cat.+73 kg). Medalia de argint a revenit sportivei Maria Iatagan, la categoria 48 kg, iar medalia de bronz a fost obținută de Patricia Olteanu Patricia (cat.52 kg), Alin Tudor (cat.34 kg), Mario Anghel (cat. 42 kg), Nicolas Fica (cat. 42 kg), Emanuel Preda(cat. 55 kg) și Razvan Gărăgău (cat. 66 kg). De asemenea, la Under 13, medalia de argint a revenit sportivilor Raoul Mandu, la categoria 50 kg și David Nourescu, la categoria 60 kg, în timp ce medalia de bronz a fost adjudecată de Deaconescu Darius, la categoria 38 kg. Judoka de la clubul din Ștrand care au urcat pe podium sunt pregătiți de antrenorii Valentin Ioniță, Cornel Pălărie și Alina Cheru.