CS Rucăr, pas important pentru promovarea în liga a treia!

0

CS Rucăr, campioana județului Argeș a disputat sâmbătă primul meci din barajul de promovare în Liga a 3-a.
După un joc bun pe terenul reprezentantei județului Dolj, Dunărea Calafat, rucărenii au terminat la egalitate, 1-1, făcând un pas important pentru accederea în al treilea eșalon valoric.
Calafatul a deschis scorul în prin Afrem în minutul 36, însă Rucărul a restabilit egalitatea în minutul 47 prin Bogdan Marinescu. Antrenorul Vali Cocoș a început meciul în următoarea formulă: Vălimăreanu – Nica, Ciorciovel, Bălan, Slăninoiu – Pătrănoiu, Dobre, Șt. Ghiță, Giorgian Jenaru, Gabriel Jenaru – Marinescu. După pauză au mai intrat Dascălu, Luca și Turcin. Returul acestui baraj se va disputa sâmbătă, de la ora 17.30, pe stadionul Municipalul din Câmpulung.