CS Mioveni a remizat în amical

0

CS Mioveni a jucat marți seară un meci de pregătire, la Mioveni, cu echipa de liga a treia, Corvinul Hunedoara. Partida s-a disputat pe Stadionul Orășenesc.
Oaspeții au condus la pauză cu 1-0, apoi la încpeutul părții secunde au făcut 2-0, ambele goluri fiind marcate de Paul Mercioiu. Până la urmă Șerban și Oancea au restabilit egalitatea în repriza secundă. Antrenorul Alexandru Pelici i-a folosit în acest meci de pregătire pe jucătorii care nu au evoluat în ultimul meci de campionat sau au evoluat mai puțin. În rest, titularii din partida cu Farul nu au intrat niciun minut, făcând separat antrenament. Este vorba despre fotbaliștii: Falvius Croitoru, fundașii Ghuilerme Garutti și Ionuț Balaru, mijlocașul Coșereanu și atacantul Bogdan Rusu.
Amical: CS Mioveni – Corvinul Hunedoara 2-2 (0-1)
Au marcat: Șerban, Oancea / Merciou
CS Mioveni (repriza 1): Iustin Popescu – Ionuț Rădescu, Panait, Iacob, Burnea, Trif – Cierpka, Mitrea – Voinea, Buziuc, Dat. Au mai jucat: Pop, Serban, Blănaru, Oancea, Scarlatache, Șerbănică, Toma.