Victorie obținută cu mari emoții!

1
0

FC Argeș a urcat pe podiumul Superligii după victoria de duminică, de pe propriul teren, cu Chindia Târgoviște. Piteștenii s-au impus cu 2-1, la capătul unui meci în care au tremurat serios pentru cele 3 puncte puse în joc. Dâmboviţenii au deschis scorul prin Popadiuc, în minutul 30, în urma unei greșeli personale a lui Marius Constantin. Argeșenii au restabilit egalitatea în minutul 58 prin Garita care a înscris cu o foarfecă superbă. Golul victoriei alb-violeților a fost reușit de Ișfan, cu un sfert de oră înainte de finalul partidei. În urma acestui succes, trupa lui Prepeliță a urcat pe locul 3, cu cele 12 puncte, acumulate în 7 etape. M.D. Foto: Prima Sport