Albanezul la primul gol

0

Albanezul Blerim Krasniqi a marcat primul său gol pentru CS Mioveni. Atacantul a intrat ca și în meciul precedent la pauză și a creat panică în defenisva adversă timp de un sfert de oră. Acesta a ratat o ocazie și a marcat un gol superb, care s-a dovedit a fi decisiv. Din minutul 63, odată cu intrarea congolezului Kabananga, Krasniqi a fost retras în banda stângă, iar realizările sale nu au mai fost așa numeroase. De menționat că noul transfer al Mioveniului a ratat un penalty în finalul meciului cu UTA, la 1-1.
Românii transferați, pe bancă
3 dintre ultimii 5 jucători nou-veniți la Mioveni nu au apucat să debuteze. Este vorba despre românii Cornel Ene, Andrei Burlacu și Nicolae Carnat. Doi dintre aceștia, Ene și Carnat au fost doar rezerve în meciul de la Sf Gheorghe. În schimb, Burlacu nu a fost oprit în lot. Este însă de așteptat ca la meciul următor cei trei să fie toți în lot și poate chiar printre titulari.