• Au marcat: Coșereanu (22), Ene (42), Krasniqi (52), Burlacu (74)

Resita: Zimmerman – Barboianu, Ardei, Rimovecz, Fota, Ionut Popescu, Bresneni, Petre, Draghiceanu, Negru, Gakou
Rezerve: Chera, Căpățînă, Curescu, Velcota, Veca, Erhard, Domil, Avramovici, Szijj
Mioveni: Croitoru – Oancea, Scarlatache, Ene, Serbanica – Blanaru, Panait, Toma, Cosereanu, Krasniqi, Buziuc
Rezerve: Popescu, Carnat, Kabananga, Radescu, Burlacu, Burnea, Iacob, Lexandru, Cr. Dumitru
Antrenor Flavius Stoican
Filmul meciului
⚽ Galben – verzii forțează încă din primul minut iar Blanaru are o serie de incursiuni în viteza pe dreapta. Panait și Buziuc au încercat și ei șuturi de la distanta, care au trecut pe lângă buturi. În primele minute oaspeții avut și doua cornere ramase însă fără rezultat
⚽ Min 10 CS Mioveni este prezentă în jumătatea adversă dar deocamdată fără efect pe tabela
⚽ Min 16 Drăghiceanu bate o lovitura liberă pentru gazde de la 30 m, dar mingea îl lovește pe Buziuc, în zid și iese în corner, lovitura de colt rămânând fără rezultat
⚽ Min 20 jucătorii argeșeni au de furcă nu numai cu adversarul ci și cu terenul de joc care deplorabil
⚽ Min 22 0-1! Coșereanu înscrie cu capul din careul mic după o centrare din stânga
⚽ Min 24 Zimmermann ratează degajarea, Buziuc interceptează dar se grăbește și trage slab în portar
⚽ Min 28 Buziuc trage de la 16 m, din poziție bună dar pe lângă, gazonul dezechlibrându – l în momentul șutului
⚽ Min 30 Scarlatache deposedează un adversar la marginea careului, lateral și acordă corner
⚽ Min 33 Blănaru trage pe lângă de la 16m
⚽ Min 34 Krasniqi trage și el în forță de la marginea careului, portarul respinge în corner, de sub bară
⚽ Min 38 Șerbanică alunecă la marginea careului din cauza terenului și face henț. Drăghiceanu trimite periculos puțin pe lângă vinclu
⚽ Min 42 0-2! Buziuc cade în careu după ce Rimovecz îi pune mâna în gât, iar arbitrul dă penalty. Ene transformă cu siguranță pe jos, cu un șut puternic în dreapta portarului
⚽ Pauza 0-2
⚽ A început Repriza a doua cu 3 schimbări la gazde: ies Popescu, Negru și Petre, intră Curescu, Velcota și Chera
⚽ Min 47 Buziuc îi pasează lui Toma care trage de la 16 m iar portarul prinde
⚽ Min 52 0-3 Blănaru oprește un balon la 16 m, pasează pentru Krasniqi care șutează în plasă
⚽ Min 60 ies Coșereanu, Blănaru, Scarlatache intră Carnat, Burlacu și Iacob
⚽ Min 60 iese Gakou intra Avramovici
⚽ Min 64 Toma faultează la marginea careului, Bărboianu șutează pe jos, Croitoru respinge de la firul ierbii, iar Avramovici reia pe lângă cu poarta goală
⚽ Min 66 iese Oancea intră Rădescu
⚽ Min 70 pe contraatac, Carnat șutează de la 16 m, slab, portarul retine
⚽ Min 72 Burlacu trage din careul mic, iar un adversar respinge din 2 m din fața portarului
⚽ Min 74 0-4! Burlacu rămâne singur la 16 m , pătrunde și trage pe lângă portar
⚽ Min 75 iese Velcotă intră Erhart
⚽ Min 78 Carnat îi pasează lui Krasniqi, acesta preia și pătrunde în careu încearcă un dribling dar nu reușește să înscrie și nici să îi paseze lui Burlacu care apăruse singur pe partea opusă
⚽ Min 82 iese Krasniqi intră Kabananga
⚽ Min 88 lovitură liberă pentru gazde de pe 16 m, Drăghiceanu trimite plasat, dar pe lângă ■