Punct important obținut în Bănie!

3

FC Argeș continuă să rămână neînvinsă în acest retur de campionat. Echipa pregătită de Andrei Prepeliță și Mihăiță Ianovschi a plecat cu un punct după ce a remizat, 1-1, în confruntarea de vineri seară, din Bănie, cu Universitatea Craiova. Oltenii au deschis scorul în minutul 64 prin Ivan Mamut, însă piteștenii au restabilit egalitatea trei minute mai târziu prin Cephas Malele. Alb-violeții au jucat în zece oameni pe finalul partidei după ce Stephan Drăghici a fost eliminat pentru proteste. În urma acestei remize, FC Argeș se menține pe locul 12, cu cele 20 de puncte, acumulate în 20 de etape.   M.D.