Remiză smulsă cu forcepsul!

1

FC Argeș a reușit să smulgă un punct din deplasarea de vineri seară, de la Mediaș, după ce a terminat la egalitate, 1-1, disputa cu Gaz Metan. Gazdele au deschis scorul în minutul 23 prin Ronaldo Deaconu după o acțiune personală, încheiată cu un șut pe jos. Piteștenii au restabilit egalitatea în ultimul minut de prelungiri în urma unui penalty transformat de Cephas Malele. În urma acestei remize, formația pregătită de Andrei Prepeliță și Mihăiță Ianovschi se menține pe locul 2 al clasamentului, cu 28 de puncte acumulate, cu două mai puțin decât liderul Chindia Târgoviște.    M.D.