● sfert 1: Elveția – Spania (19:00, St Petersburg)
● sfert 2: Belgia – Italia (22:00, Munchen)
● sfert 3: Cehia – Danemarca (19:00, Baku)
● sfert 4: Ucraina – Anglia (22:00, Roma)

Semifinale:
Marţi 6 iulie
● semifinala 1: câştigătoarea sfertului 2 – câştigătoarea sfertului 1 (22:00, Londra)
Miercuri 7 iulie

Finală:
Duminică 11 iulie
● câştigătoarea semifinalei 1 – câştigătoarea semifinalei 2 (22:00, Londra)

Astăzi și mâine, sferturile de la EURO
Europeanul 2020 a ajus în faza sferturilor de finală, care vor avea loc vineri și sâmbătă. În primul sfert, care va începe la ora 19.00 se vor întâlni Elveția și Spania. Ibericii vind după o calificare dramatică, în fața Croației cu 5-3 în prelungiri, după ce croații egalaseră la 3 în minutul 90. Elvețienii s-au calificat și ei dramatic, după penaltyuri, în fața Franței, pe care a egalato-o tot în minutul 90. În al doilea meci al zilei, Italia vine după ce a trecut în prelungiri de Austria cu 2-1, iar Belgia după ce a eliminat campioana en-titre, Portugalia.
Ziua a doua a sferturilor, începe cu meciul Cehia – Danemarca, cehii trecând lejer de Olanda cu 2-0, iar danezii revenindu-și senzațional după începutul foarte slab de campionat și trecând en-fanfare de Țara Galilor cu 4-0. Ultimul sfert este cel din Ucraina și Anglia, esticii ajungând aici după ce au eliminat Suedia cu 2-1în timp ce britanicii au scos din cursă pe Germania, învingând-o cu 2-0.  S.M.