Egal alb în primul test de verificare

0
  • CS Mioveni – Chindia Târgoviște 0-0

CS Mioveni au disputat sâmbătă la Tărlungeni primul amical al acestei veri. Adversara a fost Chindia Târgoviște, meciul terminându-se egal, 0-0.
Antrenorului Alexandru Pelici a utilizat tot lotul pe care l-a avut la dispoziție în încercarea de a da minute tuturor jucătorilor. Bogdan Rusu a avut în acest meci doua situații bune de a marca, la fel și Garutti. Portarul Iustin Popescu a avut în prima parte a întâlnirii o intervenție foarte bună, în timp ce Vereș a suferit o accidentare la cap spre finalul primei reprize. Următorul meci al galben-verzilor este programat miercuri, 29 iunie, la ora 18:00 cu Farul Constanța, la Brașov.
Caseta tehnică:
CS Mioveni (repriza 1): Popescu – Radescu, Garutti, Scarlatache, Balaur, Șerbanică – Toma, Vereș – Buziuc, Rusu, Blănaru (min.35 Dat).
CS Mioveni (repriza 2): Croitoru – Oancea, Panait, Iacob, Balaur, Trif – Dat (min.60 Coșereanu), Voinea (min. 80 Blănaru), Dumitru. Antrenor: Alexandru Pelici.