Înfrângere la scor!

2
0
  • Sepsi Sfântu Gheorghe – FC Argeş 4-0(0-0) Au marcat: Matei (min.49 pen.), Mitrea(min. 60), Ştefănescu (min.63), Golofca (min.80)

FC Argeș a suferit o înfrângere drastică în deplasarea de duminică, de la Sfântu Gheorghe, cu Sepsi OSK, din etapa cu numărul 2 a Superligii Superbet. Foto: Prima Sport
Piteștenii au pierdut cu 0-4, disputa cu covăsnenii, la capătul unui joc care a avut două reprize diametral opuse. În prima, alb-violeții au avut două mari ocazii de gol, Ișfan și Bertrand neputându-l învinge pe Niczuly din poziții ideale. După pauză, Sepsi s-a dezlănțuit și a marcat de trei ori prin Cosmin Matei, Bogdan Mitrea și marius Ștefănescu. Tabela a fost închisă de Cătălin Golofca, cu zece minute înainte de final. Partida de la Sfântu Gheorghe s-a disputat fără sistemul VAR, spre dezamăgirea argeșenilor care au reclamat lui Matei și Golofca. În urma acestui insucces, FC Argeș a rămas cu 3 puncte în clasament și ocupă locul 7.
Sepsi: Niczuly – D. Ciobotariu, Ninaj, Mitrea, A. Dumitrescu – Rodrigez(min.61 Damașcan), Păun, C. Matei (min.70 Golofca)- Bărbuţ(min.61 Aganovic), Tudorie(min.70 Rondon), Ştefănescu (min.75 I.Gheorghe).
Rezerve neutilizate: Began, G. Dragomir, R. Ispas, Ispas, Dimitrov, Bălaşa.
Antrenor: Cristiano Bergodi
FC Argeş: Greab – Tofan(min.70 Turda), M. Constantin, Cestor, Latovlevici (min.70 Vianna)- Meza Colli(min.71 Alceus), Nijke – Jakolis, Calcan(min.61 Garita), Bertrand(min.77 Donisa) – Işfan.
Rezerve neutilizate: Straton, Rainov, Celestine, Covaci
Cartonașe galbene: Păun, Dumitrescu / Latovlevici, Tofan
Arbitru: Viorel Flueran / A1: Sebastian Gheorghe / A2: Marius Badea
Observator joc: Ion Mironaș