Remiză cu două goluri în Cupa României

0
0

FC Argeș și Chindia Târgoviște au remizat, 1-1, în confruntarea de miercuri, de la Ploiești, din etapa a doua a grupei D a Cupei României, rezultat în urma căruia ambele formații păstrează șanse de calificare în sferturile competiției KO. Piteștenii au deschis scorul după 15 minute prin Celestine, însă târgoviștenii au restabilit egalitatea în minutul 30 prin Vorobjovas. Pe finalul partidei, alb-violeții puteau pleca de la Ploiești cu cele trei puncte puse în joc, însă Dobrosavlevici și Crețu au trimis balonul în transversală. În urma acestei remize, FC Argeș ocupă locul 4, cu 2 puncte, iar în ultimul meci al grupei D va întâlni pe 7 decembrie, la Pitești, pe Universitatea Craiova.