Remiză obținută in extremis!

0

FC Argeș a rămas în lupta pentru un loc de baraj după ce a terminat la egalitate, 2-2, în derby-ul suferinței cu UTA, de luni seară, din runda cu numărul 7 din play-out-ul Superligii Superbet. Confruntarea din Trivale a fost una nerecomandata cardiacilor, cu trei penalty-uri acordate gazdelor, două transformate și unul ratat. Prima repriză a aparținut oaspeților care au punctat de două ori prin Postolachi(min.26) și Keșeru(min.45), în timp ce a doua a aparținut gazdelor care au marcat de două ori prin Garita(min.79 și 90+12), ambele din penalty. În prima repriză, la 1-0 pentru arădeni, piteștenii au irosit o lovitură pedeapsă de pedeapsă prin Calcan(min.40). În urma acestei remize, FC Argeș a rămas pe locul 9 al play-out-ului, cu 21 de puncte, cu 1 mai puțin decât Chindia Târgoviște și UTA, formațiile aflate pe cele două locuri de baraj. M.D.