29 înotători piteșteni, în concurs, pe Litoral!

0

Zilele trecute s-au desfășurat pe Litoral, două competiții de înot, devenite deja tradiționale în România. Este vorba despre Campionatul National în Ape Libere si Aqua Callenge, concursuri naționale careu au adunat la câteva sute de participanți.
Printre înotătorii prezenți s-au numărat și cei de la CSM Pitești, care sunt antrenați la club de Viorel Ciobanu, Adriana Drigă, Bogdan Chiriac, Iuliu Berca și Zizica Sora. Sportivii piteșteni au obținut mai multe rezultate notabile în cele două competiții, fiecare la categoria sa de vârstă.
Rezultatele sunt următoarele:
# Proca Andrei Theodor # C.N Ape libere – locul 3 seniori și tineret, locul 1 juniori # AquaChallenge – locul 3 Open
# Chiru Simona: # Locul 3 C N Ape libere
# Raisa Patrascu : # locul 8-5000m C.N Ape libere # locul 3-5000m AquaChallenge Open
# Safcencu Delia: # loc 4-5000m C.N Ape libere # loc 2-5000m AquaChallenge
# Pietriș Ciprian: # 3000 m master categoria 40-44 ani Locul 1
# Gîlcă Claudiu: # 3000 m master categoria 40-44 ani Locul 2
# Surugiu Emilia: # Locul 1 la categoria16-19 ani Aqua Callenge # Locul 10 C N în proba 5000 m
# Badea Perlik Robert: # locul II, baietii 17-18 ani
# Andrei Ivan: 11-12 ani # Proba 200 m o obținut locul 2, timp realizat: 02:30”00, Proba 500 m a obținut locul 2, timp realizat: 06:37”00 – AquaChallenge
# Bărbuță Claudiu: # locul 2-500m AquaChallenge 2023 # locul 5-5000m C.N.Ape libere
# Dumitru Teodora: # locul II, 500. , fete 14-19 ani
# Eduard Petre : # locul 3-500m AquaChallenge # Participant la C N în proba de 5000 m Ape libere
# Driga Lisa Maria: # locul II 200m liber 9-10 ani
# Andrei Sirbu: # 11-12 ani Locul 3 in proba 200 m liber timp:02:31”’00 AquaChallenge # Locul 9 în proba 500 m liber
# Duminică Cosmin Andrei: # 11-12 ani locul 4 cu timpul 2”31’00
# Chiriac Ioana: # locul 5 , 9-10 ani
# Matei Ionut Rares.: # 11-12 ani loc 6 200m liber timp: 2’32”00
# Radu Raluca # 11-12 ani locul 7 in proba 200 m liber 03’02”00
# Brătulescu Andrei # 9-10 ani Proba 200 m liber = locul 7 cu timpul de 03:12”00
# Drăghici Sara : # 11-12 ani locul 10 în proba 200m liber cu timpul 3”18”00
# Calderaru David: # 500m, locul 12
# Ciobanu Petru-Andrei: # locul 14 categoria 11-12 ani proba 200 m timp 00:02:39
# Mahalu Matteo: 3 Locul 13 băieți 11-12 ani proba 200m timp 2”39 # Locul 17 băieți 12-13 ani
Proba 500m timp 7”48
# Stoica Sebastian: # locul 14 C N Juniori 5000 m # locul 15 în proba 1500 m Aqua Callenge
# Miriță David Andrei: # 11-12 ani Locul 20 cu timpul 3.04 “00 în proba 200 m liber
# Brătulescu David: # 11-12 ani Proba 200 m liber = locul 21 cu timpul de 03:05”00 # Proba 500 m liber – locul 27 cu timpul de 08:53”00
# Istrate Ecaterina:# 200m, locul 24
# Cojocaru Vlad: # locul 28, băieți 9-10 ani
# Ionescu Patrick: # Locul 47 cu timpul 03:29 “00 proba 200 m liber S.M.

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.