CS Dacia învinsă la Zalău

0

Handbal feminin – Liga Florilor

Handbalistele de la CS Dacia Mioveni 2012 au pierdut și al doilea meci din debutul noiii ediții a Ligii Florilor. Alb-albastrele au fost învinse în deplasare de HC Zalău cu 24-22, după două reprize total diferite, făcute de argeșence.
Dacia a început slab meciul și era deja condusă în primele minute cu 5-0. Diferența a fost chiar mai mare în prima repriză, gazdele conducând chiar la 6 goluri diferențe, 6-1, 9-3. Spre finalul primei părți elevele Victoriei Bora au redus diferența până la 3 goluri 10-7, terminând repriza 1, 11-7.
După pauză, Dacia a jucat altceva, în special pe final, când ua redus mult pe tabelă, ajungând în cele din urmă la doar două goluri diferență, 24-22. Repriza secundă a fost terminată de CS Dacia în avantaj 15-13, dar nu a fost de ajuns pentru a întoarce și soarta partidei.
Aceasta a fost a doua înfrângere suferită de alb-albastre în tot atâtea etape disputate, după ce în prima rundă au peirdut acasă, 33-27 cu SCM Craiova.
HC ZALĂU – DACIA MIOVENI 24-22 (11-7)
Zalău: Țăgean, Rus, Popescu – Bujor 6, Lazic 6, Bălăceanu 4, Stamin 3, Toth 2, Naumenko 2, Mărginean 1, D. Necula, Gherghe, Serencu, Moisin. Antrenor: Gheorghe Tadici.
Mioveni: Timoshenkova, Ion, Balzinc – Czeczi 9, Kaludjerovic 4, Andrichiuk 3. Levchenko 2, Stoleru 1, Borcan 1, Dezic 1, A. Ilie 1, Nițu, Isic, Cîrjan, Pal Ceandani. Antrenor: Victorina Bora.