Frații Costea s-au întâlnit la Mioveni, pe bancă…

0

Profitând de pauza competițională de la Liga 2 și de faptul că liderul Ligii a IV-a din Argeș nu a fost programată în campionat în această etapă, CS Mioveni și Zimbrii Lerești s-au întâlnit într-un meci amical pe Stadionul Orășenesc.
Întâlnirea a a fost una de ”gradul zero” și pentru atacantul Mioveniului Mihai Costea, care a data nas în nas cu fratele său, Florin Costea. Din păcate cei doi nu s-au întâlnit și pe teren ci doar pe bancile d erezervă și la vestiare, pentru că Mihai a jucta la gazde în prima repriză, iar Florin a evoluat la oaspeți în a doua rerpiză, după ce la pauză, mezinul a fost oprit pe bancă de Schumacher. CS Mioveni a câștigat cu 6-1 (1-1), golurile fiind marcate de Coșereanu, Caprescu, Massaro (două), Tincău (două) în timp ce pentru oaspeți a înscris fostul jucător galben – verde, Andrei Nilă. Pentru Mioveni au jucat: Bădescu – Gogor, Garutti, Șerbănică – Tomozei, Toma, Văsălie, Iordache – Coșereanu, Costea, Pleșa. Au mai jucat: Bucur, Căprescu, Dică, Guțea, Duțan, Tincău, Trașcu, Massaro, Bolohan.