Remiză obținută cu noroc

0

FC Argeș și CSM Slatina au terminat la egalitate, 1-1, marți seară, la Mioveni, în ultimul meci al rundei cu numărul 10 din liga secundă. După o primă repriză destul de anostă, oltenii au deschis scorul în minutul 57 prin Cătălin Doman, căpitanul oaspeților trimițând cu capul în plasă din careul mic. Argeșul a restabilit egalitatea în minutul 90+4, Patrick Dulcea marcând cu un șut din 6 m. Pentru Eugen Neagoe a fost meciul de debut pe banca tehnică a alb-violeților. În urma acestei remize, piteștenii ocupă locul 12, cu 12 puncte, cu patru mai puțin decât Corvinul Hunedoara, ocupanta locului 6, ultimul care duce în play-off.    M.D.