CS Mioveni – Unirea Bascov, egal în amical

0
1

CS Mioveni a dis­putat marţi la prânz un meci ami­cal cu Unirea Bas­cov, formaţie care activează în Liga a III-a, seria 6.

Meciul de pe Stadionul Orăşenesc din Mioveni s-a desfăşurat pe durata a trei reprize de câte 30 de minute, terminându-se 2-2, după ce după prima repriză a fost 1-1, iar după a doua 2-2. Golurile echipei gazde au fost marcate de Rusu (min 27) şi Negruţ (min 48, din penalty), în timp ce pentru oaspeţi au înscris Călin (min 30) și Teodorescu (min 46). Antrenorul Alexandru Pelici (Mioveni) a început partida cu: Popescu – Oancea, Garutti, Iacob, Mar – Toma, Szilard – Işfan, Massaro, Coşereanu – Rusu, iar pe durata celor 90 de minute, pe teren au intrat şi ceilalţi componenţi ai lotului galben-verde. De partea cealaltă, Adi Dulcea i-a folosit la Unirea Bascov pe: Mihăescu – Ciocârlan, Linte, Dumitrache, Bălan – Drăgănoaea, Niţă, M. Iordache – F. Iordache, Florescu, Călin. Ambele echipei au pregătit prin acest amical, partidele oficiale din campionat din week-end, CS Mioveni urmând să primească vizita celor de la Csikszereda, iar Unirea Bascov a celor de la Sporting Roşiori, jocurile fiind prograamte sâmbătă. S.M.