Au învins FC Argeş după două gafe!

0

CS Mioveni a trecut la pas de FC Argeş, în ultimul meci al etapei a 4-a. A fost 2-0 pentru galben-verzi, după ce la pauză gazdele aveau deja 1-0.

În prima repriză piteştenii nici nu au contat în atac, iar în minutul 45 Vişa i-a dat perfect o pasă lui Hergheligiu la 20 m, iar atacantul Mioveniului a marcat. Apoi, după pauză, în minutul 57 Vişa i-a dat o pasă în spate lui Panait, acesta s-a împiedicat, deşi nu era nimeni lângă el, şi a căzut în cele din urmă, după ce Balint a preluat balonul de lângă el, atacantul gazdelor a intrat în careu unde a fost faultat de portar, iar arbitrul a dat penalty. Lovitura de pedeapsă a fost transformată cu siguranţă de Hergheligiu, portarul nevăzând pe unde a intrat mingea în poartă, datorită forţei şutului. După gol, FC Argeş a plimbat mingea prin preajma careului advers dar fără emoţii pentru defensiva lui Marius Stoica. Cele trei puncte au dus pe CS Mioveni pe locul 3 al clasamentului.
CS Mioveni – FC Argeş 2-0 (1-0)
A marcat: Hergheligiu (45, 57 din 11m)
CS Mioveni: F. Croitoru – Rob. Ghiţă, Celea, Beţa, Burnea (cpt.)(Ct. Alexe 60′) – Anghelina, R. Costin – Hergheligiu (Măzărache 73′), Işfan (Cioargă 67′), Coşereanu – Val. Balint
Rezerve neutilizate: Val. Sima – Traşcu, Albăstroiu, Massaro
Antrenor: Marius Stoica
FC Argeş: Agachi – Dănescu (Rz. Matiş 84′), Vişa, Şerbănică, Muşat – Andr. Panait (Tofan 73′), Brînzan – N. Popescu, I. Năstăsie (cpt.), Blejdea (Ct. Barbu 60′) – Buhăescu
Rezerve neutilizate: Ducan – Turda, Motroc, I. Şerban
Antrenor: Nicolae Dică. S.M.