Andrei Prepeliță: ”Am făcut un joc bun”

0
0

FC Argeș s-a calificat în sferturile Cupei României după ce a trecut cu 2-1 de Dinamo, într-un meci decis pe final. Piteștenii au fost conduși cu 0-1, dar au întors rezultatul în ultimul sfert de oră prin golurile lui Ișfan și Cristi Dumitru.

Andrei Prepeliță, antrenorul echipei FC Argeș, s-a declarat mulțumit de evoluția jucătorilor săi: ”E plăcut să câștigi în ultimul minut, dar am făcut un joc bun. O prima repriză pe care am controlat-o, apoi pe început de repriză, chiar îi avertizasem pe băieți, a venit o minge în spatele fundașilor si am primit gol.
Apoi am început să presăm. Le cer jucătorilor să joace în spații, în viteză, s-a văzut la pasa de la primul gol și demarcarea lui Ișfan. La golul al doilea, i-am strigat lui Dumitrașcu să joace la bara a doua pe Latovlevici, l-a ținut pe adversar, a pivotat, portarul a respins și Cristi Dumitru a fost unde trebuia”, a declarat Andrei Prepeliță după meci. M.D.