Pe podium la Izvorani

0
0

Sambo

În perioada 5-6 martie, la Izvorani, a avut loc Campionat Național de Sambo pentru Tineret și Juniori, competiție la care au participat cei mai buni sportivi din țară.

Sportivii legitimați la Clubul Sportiv Municipal Pitești au obținut medalii importante. Elida Purcaru a ocupat locul II, la categoria 65 kg, iar Andrei Eduard, tot locul II, dar la categoria 71 kg. De asemenea, la tineret, Daniel Tița a obținut locul I la categoria 64 kg, iar Alexandru Bratu, locul I la 71 kg. Pe treapta secundă a podiumului au urcat Marina David, la categoria 88 kg, Radu Puricel, la categoria 88 kg și Elida Purcaru, la categoria 65 kg. Sportivii sunt pregătiți de antrenorul Sergiu Drigă. M.D.