Înfrângere și remiză pentru România U 15

0
0

În lot se află și un jucător argeșean

Până pe 1 mai, selecționata României U15 participă la ”Torneo delle Nazioni”, care se desfășoară în Italia, Slovenia și Austria.

Marți, 26 aprilie, juniorii născuți în 2007 au pierdut primul joc contra echipei similare a Cehiei. Scorul a fost 2-1, golul nostru fiind marcat de Mario Tout, în minutul 70+1.
Au evoluat: Ungureanu – Gașpăr (Ilaș 62), Ioniță, Saca, Techereș (Grideanu 45) – Lambru, Olaru (Medelean 66) – Crișan (Tout 45), Stoian, Pîrvu (Niculiță-Mocanu 53) – Oargă-cpt.
Componența grupelor la “Torneo delle Nazioni”
Miercuri, 27 aprilie, juniorii născuți în 2007 au întâlnit la Vipolze, în Slovenia, selecționata similară a Mexicului. Scorul final a fost 2-2, golurile noastre fiind reușite de Robert Petculescu (54) și Mario Ioniță (66).
Au evoluat: Maxim – Gașpăr (Ilaș 51), Șt. Ioniță-cpt., Saca (Voion 51), Grideanu (Techereș 36) – Stoian, Lambru (Medelean 38), Tout, Pîrvu (Crișan 36) – Oargă (M. Ioniță 51), Niculiță-Mocanu (Petculescu 36)
GRUPA A: Chile, Anglia, Italia
GRUPA B: Belgia, Slovenia, SUA
GRUPA C: Mexic, Cehia, ROMÂNIA
Următoarele meciuri ale tricolorilor, cu mențiunea că durata unui joc este de 70 de minute:
29.04.2022: ROMÂNIA U15 – Austria U15 / Norvegia U15 / Portugalia U15 (în funcție de meciurile din GRUPA D)
01.05.2022: ROMÂNIA U15 – (adversar în funcție de celelalte meciuri)
GRUPA D: Austria, Norvegia, Portugalia S.M.